Relay 12v DC NT73-2C-S10-DC12
12 VDC 15mm x 20mm x 15mm
Product Code: RLY0070
Store Stock:
Henderson In Stock
Albany In Stock
Part Number            NT73-2C-S10-DC12
Description             RELAY SPDT 12VDC 10A PCB-5 SQU
Manufacturer             NHG
Sold In             Each
Alternate Part Number             NT732CS10DC12
Memo             SPDT PCB RELAY / 12VDC COIL / 10 AMP CONTACTS
15mm x 20mm x 15mm